კონსულტაციები სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებთან საქართველოს შესახებ წლიურ ანგარიშთან დაკავშირებით
ევროკავშირის წარმომადგენლობა გაფართოების პაკეტის ფარგლებში ამზადებს 2025 წლის წლიურ ანგარიშს საქართველოს შესახებ.
თითოეული კრიტერიუმისთვის – პოლიტიკური, ეკონომიკური კრიტერიუმები და ევროპული სტანდარტები (თავები – chapters) – საქართველოს წინსვლის შეფასება მას შემდეგ, რაც გამოქვეყნდა ანგარიშის საქართველოს შესახებ, 2024 (30.10.2024)[1]. წინსვლა კონკრეტული მიღებული გადაწყვეტილებების, მიღებული კანონმდებლობის, განხორციელებული ღონისძიებებისა და ამჟამად არსებული და მოქმედი სტრუქტურების მიხედვით შეფასდება. საანგარიშგებო პერიოდია 2024 წლის 1 სექტემბრიდან 2025 წლის 31 აგვისტომდე.
საქართველოს ევროინტეგრაციის პროცესში სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების მნიშვნელოვანი როლის გათვალისწინებით, ასევე საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და განვითარების პროგრამებზე მომუშავე პარტნიორების წვლილის გათვალისწინებით, მივესალმებით თქვენს მონაწილეობას წერილობითი მასალების მოწოდების მეშვეობით, რათა ეს მასალები ჩვენი ანალიზისა და სიღრმისეული შეფასებისთვის გამოვიყენოთ.
წერილობითი მასალები სათაურით: მასალები საქართველოს შესახებ 2025 წლის ანგარიშისთვის (თქვენი ორგანიზაციის სახელი) 2025 წლის 16 აპრილამდე გამოაგზავნეთ ელექტრონული ფოსტის შემდეგ მისამართზე: DELEGATION-GEORGIA-ANNUAL-REPORT@eeas.europa.eu.
გარდა ამისა, ევროკავშირის წარმომადგენლობა სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებთან აპრილის დასაწყისში საჯარო კონსულტაციებს გამართავს. კონსულტაციების გამართვის ადგილი: პულმან თბილისი. პროგრამა ასეთია: